Producenci

BAUHAUS Tynk mozaikowy 25 kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 260,00 zł 260.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.75
Producent: BAUHAUS
Kod produktu: BAUTK 1003

Opis

Parametry:

Gotowa do stosowania masa tynkarska na bazie żywicy akrylowej z specjalnie modyfikowanym Kolorowym kruszywem. Wchodzi w skład systemu ociepleń Bauhaus SL marki Bauhaus. Do wykonywania cienkowarstwowych wypraw tynkarskich wewnątrz i na zewnątrz. Po wyschnięciu tworzy powłokę elastyczną, odporną mechanicznie i trwałą kolorystycznie.

Cechy produktu:

 • Wodoodporny
 • Mrozoodporny
 • Duża wytrzymałość mechaniczna
 • Odporny na UV
 • Łatwy w obróbce.

Skład:

 • Wodna dyspersja polimeru akrylowego
 • Barwione kruszywo kwarcowe
 • Dodatki uszlachetniające.

Warunki wykonywania prac:

Stosować w temperaturach od+5°C do +25°C, temperatury te dotyczą powietrza, podłoża i produktu. Wszystkie podłoża muszą być nośne, zwarte, stabilne, równe i czyste. Podłoża muszą być oczyszczone z kurzu, smarów, środków antyadhezyjnych, resztek farb, pleśni, glonów, mchów itp., wolne od pęknięć i wykwitów solnych.

Przygotowanie podłoża:

Wszystkie podłoża przed nałożeniem tynku zagruntować środkiem Bauhaus Grunt  Akrylowy. Objawy agresji biologicznej na podłożach zlikwidować za pomocą środka grzybobójczego. Podłoża bardzo nasiąkliwe, pylące przed naniesieniem Bauhaus Grunt Akrylowy zagruntować środkiem Bauhaus U.

Rodzaje podłoża:

 • Warstwa zbrojąca w systemie ociepleń: zagruntować Bauhaus Grunt Akrylowy;
 • Tynk cementowo-wapienny: zagruntować Bauhaus Grunt Akrylowy;
 • Tynk gipsowy: zagruntować Bauhaus Grunt Akrylowy;
 • Betony, żelbety: zagruntować Bauhaus Grunt Akrylowy.

Przygotowanie produktu:

Produkt gotowy do stosowania. Nie rozrzedzać wodą i nie mieszać z innymi materiałami. Przed użyciem dokładnie wymieszać zawartość opakowania. Przed nanoszeniem sprawdzić zgodność koloru z zamówieniem.

Sposób użycia:

Podłoże powinno być nośne, równe, trwałe, czyste, wolne od wykwitów i powłok trudno chłonących wodę Stare spękane powłoki należy usunąć. Tynki cementowe, cementowo-wapienne itp. powinny być wysezonowane. Warstwy klejowe siatki w systemie ociepleń powinny być całkowicie wyschnięte. Tynk nakładać pacą ze stali nierdzewnej i dobrze rozprowadzić nałożoną porcję tak aby całkowicie pokryć podłoże. W czasie prowadzenia prac i wysychania chronić przed mrozem, opadami, zbyt wysoką temperaturą i silnym wiatrem. Zaleca się stosowanie osłon na rusztowaniach

Uwagi wykonawcze:

Na jednej płaszczyźnie stosować tynki z jednej szarży (daty) produkcyjnej. Pod tynki kolorowe stosować odpowiednio zabarwiony podkład tynkarski. Daną płaszczyznę wykonywać w sposób ciągły, metodą "mokre na mokre" aby uniknąć widocznych połączeń.

Przechowywanie:

Maksymalnie 12 miesięcy. W miejscach suchych, w nie uszkodzonych opakowaniach fabrycznych i temperaturze od +5°C do +25°C.

Parametry techniczne:

 • Zużycie: frakcja 0,8-1,2 - 3,0 kg/m2 1,2-1,8 -4,2 kg/m2
 • Uziarnienie 0,8-1,2 mm oraz 1,2-1,8 mm
 • Czas wysychania: od 12 do 48 godzin

Wskazówki ogólne:

Produkt należy stosować zgodnie z wymaganą wiedzą techniczną, oraz zasadami BHP. Należy unikać kontaktu ze skórą oraz chronić oczy. W przypadku kontaktu z oczami, przemyć je obficie czystą wodą i zasięgnąć porady lekarza. Zaleca się używanie rękawic, okularów i odzieży ochronnej.

Posiada Atest PZH.

Tynk Mozaikowy  wchodzący w skład zestawu wyrobów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków Systemem BAUHAUS SL.

Aprobata Techniczna ITB AT – 15-7509/2013 + Aneks nr 4 do Aprobaty Technicznej  ITB AT – 15-7509/2013

Krajowa Deklaracja Zgodności  BHS-B-SL/0002/2015, 17.02.2015

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl